Instrument dla dziecka

Nie od dzisiaj wiadomo, że uzdolnienia muzyczne pojawiają się u dzieci już w pierwszych latach ich życia. To właśnie wtedy możemy zaobserwować największą fascynację instrumentami, muzyką oraz śpiewem. W jaki sposób wspomóc rozwój własnego dziecka poprzez muzykę? Oczywiście zakupić mu odpowiedni instrument oraz zapisać na lekcje gry. Jaki instrument sprawdzi się tutaj jednak najlepiej?

Perkusja dla dzieci
Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od konkretnego dziecka i jego upodobań. O ile czasami będzie to wiolonczela lub skrzypce, tak w innym przypadku powinna to być harmonijka ustna. Są jednak dwa instrumenty, które sprawdzają się niemal w każdym przypadku – jednym z nich jest gitara, drugim zaś perkusja dla dzieci. Takie perkusje oferuje między innymi sklep internetowy DrumCenter.pl

Z jakim wydatkiem należy się liczyć?
Zakup dobrej gitary dla dziecka to wydatek przynajmniej 500 złotych. Profesjonalna perkusja to często wydatek kilku tysięcy złotych, jednak perkusję dla dziecka kupić możemy już w okolicach 700-800 złotych. Wszystko zależy od naszego budżetu oraz tego, czy nasze dziecko rzeczywiście jest zafascynowane muzyką i chce się rozwijać w tym kierunku. Jeżeli nie, będzie to zbędny wydatek, zaś samo dziecko znudzi się nim po kilku dniach.

Czy warto?
Wbrew pozorom umiejętność gry na instrumencie, czy to gitarze, czy perkusji, wspomaga nie tylko rozwój zdolności muzycznych, ale przekłada się na cały rozwój dziecka. Gra na perkusji wpływa np. na znacznie lepszą koordynację!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Perkusje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *