Słuchawki ochronne – gra na perkusji

Gra na perkusji obarczona jest szczególnym rodzajem ryzyka związanego z uszkodzeniem bądź utratą słuchu nie tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z grą na wielkiej scenie i olbrzymim nagłośnieniem. Ze względu na samo ukształtowanie tego instrumentu, gra na perkusji jest niebezpieczna dla słuchu niemalże zawsze, jeżeli tylko nie zadbamy z wyprzedzeniem o odpowiednią ochronę. Jak chronić nasz słuch podczas gry? Czy w przypadku dzieci wygląda to tak samo?

Stopery i słuchawki ochronne
Wbrew pozorom istnieją dwie podstawowe metody ochrony słuchu będące środkami ochrony indywidualnej. Pierwszym ze sposobów jest skorzystanie z tradycyjnych stoperów do uszu – warto mieć jednak na względzie, że jest to rozwiązanie jednorazowego użytku oraz nie każdy akceptuje stopery w uszach. Drugim z rozwiązań, znacznie wygodniejszym w codziennym użytkowaniu, jest zakup profesjonalnych słuchawek ochronnych dla dzieci, które należy zakładać w momencie rozpoczynania gry na perkusji.

Słuchawki dla dzieci
W przypadku dzieci najlepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanych, dziecięcych słuchawek ochronnych. Są one nie tylko lepiej wyprofilowane do kształtu małego ucha, ale jednocześnie często zapewniają znacznie lepszą ochronę – jest to o tyle ważne, że w przypadku dzieci znacznie łatwiej o uszkodzenie narządu słuchu.

Podsumowując, gra na perkusji może być bezpieczna, jeżeli tylko zadbamy z wyprzedzeniem o odpowiednie stopery lub słuchawki ochronne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria perkusyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *