Pulpit do nut w przypadku perkusji?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że perkusja jest jednym z najbardziej wymagających instrumentów muzycznych. Wymaga ona nie tylko znacznej podzielności uwagi, ale również koordynacji wszystkich czterech kończyn. W jaki sposób uprzyjemnić sobie jednak grę na perkusji, a zwłaszcza stawianie pierwszych kroków w świecie muzyki? Przede wszystkim, ucząc się od samego początku prawidłowych nawyków, które na dalszym etapie kariery muzycznej i rozwoju talentu muzycznego będą stanowiły podstawę wygodnej i komfortowej gry.

Jedną z podstaw przy grze na perkusji jest umiejętność korzystania z nut, które powinniśmy mieć przez cały czas przed sobą. Co prawda doświadczony perkusista jest w stanie zaimprowizować dobry rytm, jak i solówki bez nut, to jednak w większości przypadków poziom gry ocenia się przez pryzmat umiejętności gry z nut. Aby jednak było to możliwe, konieczny jest zakup odpowiedniego pulpitu do nut na DrumCenter.pl
Pulpit do nut – specjalny w przypadku perkusji?

W przypadku perkusji warto zwrócić uwagę na to, że powinniśmy rozglądać się za dedykowanymi pulpitami do nut do właśnie tego instrumentu muzycznego. Wynika to z prostego faktu, iż perkusja jest stosunkowo dużym instrumentem i pulpit do nut nie powinien nam ograniczać możliwości korzystania z instrumentu, a zarazem nie może stać zbyt daleko, gdyż samo odczytywanie nut byłoby utrudnione.

Podsumowując, rozglądając się za pulpitem do nut warto postawić na rozwiązania dedykowane, które nie są jednak drogie – dobry pulpit to wydatek około stu złotych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria muzyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *