Metronom – urządzenie czy aplikacja

Pomimo tego, że niemal każdy początkujący muzyk zdaje sobie sprawę z tego, że nauka gry na instrumencie muzycznym to nie tylko umiejętność na przykład poprawnego szarpania czy uderzania w struny, ale również odczytywania nut, to niestety rzadko przywiązuje się już wagę do poprawnego tempa gry. Co możne nam w tym pomóc? Oczywiście dobry metronom. Czy jednak zawsze musi to być fizyczne urządzenie, na które musimy wydać kolejne pieniądze?

Metronom – bez tego nie da rady!
Już na samym początku rozważań na temat metronomu należy wyraźnie podkreślić, że nauka równego tempa gry jest niemalże niemożliwa bez jego wykorzystania. Każdy metronom powinien nie tylko wybijać równy rytm, ale dawać również możliwość ustawienia wybijanego tempa, aby dopasować je do konkretnego utworu muzycznego.

Drogie urządzenie?
Zakup najprostszego metronomu to wydatek w okolicach kilkunastu złotych. Są to przeważnie proste urządzenia elektroniczne, które mamy możliwość zamocowania za pomocą specjalnego klipsa na gitarze, a tym samym zabierania go w wygodny sposób zawsze ze sobą.

Aplikacja na smartphone
Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z dostępnych na smartphone aplikacji typu metronom, które również mogą spełnić taką samą funkcję, ale niestety to tylko aplikacja i nie spełnia swojego zadania jak prawdziwy metronom. Są one dostępne niemalże na wszystkie systemy operacyjne, w tym najpopularniejsze Android i IOS.

Podsumowując, naukę gry na każdym instrumencie muzycznym warto rozpoczynać w oparciu o jednoczesną naukę równego tempa gry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria perkusyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *